5
مهر
تاثیر زعفران بر کودکان و نوزاد و نحوه مصرف آن

تاثیر زعفران بر کودکان و نوزاد و نحوه مصرف آن


زمان مطالعه : 4 دقیقه

تحقیقات و آزمایشات زیادی بر تاثیر زعفران برای کودکان و نوزادان انجام شده است و تاثیر آن برای سلامتی و عوارض سوء آن نیز به دلیل عدم مصرف آن در طولانی مدت انجام شده است. همچنین آزمایشات و بررسی آن بسیاری در مورد محدوده مجاز زعفران برای کودکان صورت پذیرفته است در حال حاضر محدوده مجاز مصرف زعفران برای کودکان در حدود 10 الی 15 عدد رشته تار زعفران یا در حدود 0.1 گرم میباشد. 
این مقدار می تواند در طولانی مدت نیازهای متنوعی از بدن آنها را براورده سازد. البته توجه به میزان مصرف متعادل زعفران می تواند بهترین تاثیر را بر سلامتی کودکان داشته باشد. 
از مهمترین خواص زعفران برای نوزاد و کودکان شامل:

تقویت و استحکام استخوان ها

انسان ها در ابتدای زندگی (نوزادی و کودکی) دارای رشد سریعتری هستند و یکی از مهمترین اعضاء بدن که در این مرحله رشد سریعی دارد استخوان های کودکان است. 
کلسیم مهمترین عنصر برای تولید و استحکام سازی استخوان در بدن انسان است و در صورتی که کلسیم به مقدار کافی در بدن وجود نداشته باشد روند تولید استخوان دچار اختلال شده و فرآیند استحکام سازی استخوان دچار مشکل خواهد شد. از مهمترین خواص زعفران در بدن به افزایش جذب کلسیم و درنتیجه استخوان سازی می توان اشاره نمود. مصرف متعادل و پیوسته زعفران در کودکان باعث افزایش جذب کلسیم و در نتیجه استخوان سازی خواهد شد. 
مواد موجود در زعفران به شما این اطمینان را می دهد که تمامی مواد و عناصر لازم برای رشد جسمانی کودکان را دارا میباشد. 

تقویت معده و دستگاه گوارش

مصرف زعفران در کودکان بجز موارد بالا سبب پاکسازی سموم از معده میشود و در نهایت سبب بهبود عملکرد انقباضات معده، افزایش کارایی و عملکرد کلی معده خواهد شد.
یکی از مهمترین فاکتورهای عملکردی در دستگاه گوارش، انقباضات آن است و این امر به صورت مستقیمی به عوامل روحی و روانی هر شخص بستگی دارد. وجود هورمون های شادی آفرین در زعفران سبب بهبود روحی اشخاص شده و در نهایت باعث پایداری روانی و روحی شخص و در نتیجه تقویت معده و دستگاه گوارش میشود.
 

(ccomment) دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی فولادایران

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ