5
مهر
تاثیر زعفران بر سقط جنین و تمامی مواردی که باید از آن اطلاع داشته باشید

تاثیر زعفران بر سقط جنین و تمامی مواردی که باید از آن اطلاع داشته باشید


زمان مطالعه : 4 دقیقه

خانم های باردار در مدت زمان بارداری خود علاوه بر مراقبت از خود میبایست در حفظ و نگداری از جنین خود نیز کوشا باشند. این مهم در سه ماه نخست بارداری از اهمیت بیشتری برخوردار است و توجه بیشتری به خوراک خود داشته باشند. یکی از مواردی که هر خانم باردار دچار استرس می کند، سقط جنین در صورت مصرف زعفران است. زعفران در کنار مزایای فوق العاده خود برای خانم های باردار ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند به همین دلیل پیشنهاد می شود در 3 ماه نخست بارداری از مصرف زعفران خودداری گردد و در ماههای بعدی نیز مصرف زعفران به حدی که در غذاها استفاده میشود، بلامانع میباشد. اما بهتر است در مورد مقدار و زمان مصرف زعفران در دوران بارداری با پزشک خود مشورت نمائید 
عمل سقط جنین در واقع عمل شایسته ایی نمی باشد اما در بعضی موارد به جهت جلوگیری از بعضی مشکلات ناچار به سقط جنین می شویم، در بعضی موارد می توان از زعفران برای سقط جنین استفاده کرد.

 نحو ه سقط جنین به وسیله زعفران

مصرف زعفران در سه ماه اول بارداری سبب افزایش مقدار پروستاگلاندین در رحم مادر می شود، که این شرایط برای جنین خطرناک محیط خطرناکی را ایجاد خواهد کرد. زعفران باعث بالا رفتن دمای بدن و افزایش انقباضات عضله رحم می گردد. در زمان سقط جنین با زعفران ممکن است برای مادر مشکلاتی همچون ایست قلبی و سنگ کوب ایجاد شود. در واقع مصرف متعادل زعفران در زمان بارداری خطری نداشته و حذف آن از برنامه غذایی در صورت مشاوره با پزشک اجام دهید. 

چه مقدار زعفران باعث سقط جنین می شود

سه ماه نخست بارداری از اهمیت بالایی بر خوردار است، زیرا در این سه ماه جنین بسیار حساس است و اندام آن به طور کامل شکل نگرفته است و در صورت نداشتن مراقبتهای ویژه ممکن است عوارض جبران ناپذیری برای جنین داشته باشد. پس می بایست در سه ماه نخست بارداری توجه ویژه ای داشت تا مشکلی برای جنین پیش نیاید. به طور کلی بهتر است در سه ماهه نخست از مصرف زعفران خودداری نمائید و در ماههای بعدی با مشورت پزشک و در حد اعتدال مصرف گردد.  

مقدار مجاز زعفران در دوران بارداری

به نظر شما مقدار مجاز زعفران در زمان بارداری چه مقدار است؟
برای سه ماه نخست: بهتر است زعفران مصرف نشود.
برای سه ماه دوم: مقدار مجاز آن 0.1 گرم (این مقدار برابر 10 تا 15 تار رشته زعفران)
در سه ماه سوم: در حد اعتدال مصرف آن مشکلی ندارد. 

بعد از گذشت سه ماه نخست برداری مقدار 0.1 گرم زعفران به ایرادی نداشته و به دلیل خواص بی نظیر خود سبب تقویت جنین نیز می گردد. اما مقدار بیش از آن سبب بروز مشکلاتی برای جنین خواهد شد. به طور کلی مصرف 2 گرم زعفران در ماه مفید میباشد. 
-    مقدار زعفران مصرفی در زمان طبخ غذا بر روی جنین تاثیری سویی نداشته، پس با خیال راحت مصرف نماید. 

(ccomment) دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی فولادایران

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ