زعفران 0.2 گرم قوطی

زعفران 0.2 گرم قوطی

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

175,000 ریال

زعفران نیم گرم قوطی

زعفران نیم گرم قوطی

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

305,000 ریال

زعفران نیم گرم آویز پاکت گلاسه

زعفران نیم گرم آویز پاکت گلاسه

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

204,000 ریال

زعفران نیم گرم صدف

زعفران نیم گرم صدف

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

305,000 ریال

زعفران نیم گرم پاکت گلاسه

زعفران نیم گرم پاکت گلاسه

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

203,000 ریال

زعفران یک گرم آویز پاکت گلاسه

زعفران یک گرم آویز پاکت گلاسه

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

387,000 ریال

زعفران یک گرم گوهر

زعفران یک گرم گوهر

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

515,000 ریال

زعفران یک گرم پاکت گلاسه

زعفران یک گرم پاکت گلاسه

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

385,000 ریال

زعفران یک گرم آذین

زعفران یک گرم آذین

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

515,000 ریال

زعفران 1.5گرم اطلس

زعفران 1.5گرم اطلس

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

684,000 ریال

زعفران دو گرم آویز پاکت گلاسه

زعفران دو گرم آویز پاکت گلاسه

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

766,000 ریال

زعفران 2گرم پاکت گلاسه

زعفران 2گرم پاکت گلاسه

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

765,000 ریال

زعفران 2 گرم گوهر

زعفران 2 گرم گوهر

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

649,000 ریال

زعفران دو گرم وکیوم خاتم

زعفران دو گرم وکیوم خاتم

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

890,000 ریال

زعفران نیم مثقال قوطی

زعفران نیم مثقال قوطی

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

105,000 ریال

زعفران نیم مثقال آویز پاکت گلاسه

زعفران نیم مثقال آویز پاکت گلاسه

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

885,000 ریال

خرید زعفران

قیمت زعفران

زعفرن یکی از چاشنی های گران بهاست که تمام دنیا با خواص آن آشنا هستند. زعفران یا طلای سرخ علاوه بر اینکه به عنوان یک چاشنی استفاده میشود دارای خواص و کاربردهای مختلفی هم در صنایع غذایی و هم در کاربردهای خانگی دارد. بزرگترین تولید کننده زعفران دنیا در ایران و در استان خراسان میباشد، زعفران ایران از کیفیت بالایی در مقایسه با سایر کشورها دارد به همین دلیل به عنوان یکی از بهترین و باکیفیت ترین ها در بین زعفران های دنیا شناخته شده است.

بزرگترین مزیت زعفران که آنرا نسبت به سایر محصولات کشاورزی متمایز می کند نیاز کم آن به آب زیاد و مراقبت ویژه است. بعد از کاشت پیاز زعفران تا 7 سال امکان رشد و برداشت از آن وجود دارد. همان طور که در بالا اشاره شد زعفران در کنار کاربرد خوراکی که به عنوان چاشنی جهت دادن عطر و طعم و رنگ غذا و شیرینیجات استفاده میشود به عنوان یک گیاه دارویی دارای خواص درمانی مهمی است.

قیمت زعفران بسته به کیفیت و اصالت آن می تواند متفاوت باشد و بر همین اساس لازم است در زمان خرید زعفران به آن توجه داشت.

خرید زعفران

زغفران به دلیل قیمت بالا و خواص بی نظیر و منحصربفرد خود در ایران با نام طلای سرخ مشهور است. به دلیل کیفیت و خواص عالی زعفران ایرانی شهرت آن در سطح جهانی می باشد.زعفران ایران به دلیل محبوبیت فوق العاده ی خود 90 % بازار زعفران جهان را به خود اختصاص داده است. زعفران به عنوان گران ترین و در عین حال خوش بو و عطر و طمع ترین چاشنی جهان است که در کنار کاربردهای خوراکی خود به عنوان یک داروی گیاهی در طب سنتی از گذشته تا به امروز مرسوم بوده است. به دلیل استقبال بالای این چاشنی در سطح جهانی، بازار آن رونق بالایی دارد و سبب ارز آوری و رونق اقتصادی برای کشور می گردد.

به دلیل خواص فوق العاده ی زعفران و افزایش اطلاع و آگاهی افراد به خواص آن سبب شده که تقاضا برای خرید زعفران روز افزون گردد. از مهمترین خواص این چاشنی ارزشمند (زعفران) می توان به: تقویت سیستم ایمنی و قلب و عروق همچنین آرامش سیستم عصبی اشاره نمود. با ما همراه شوید تا با دیگر خواص منحصربفرد آن آشنا شوید.

گیاه زعفران

گیاه زعفران از طریق پیاز زعفران قابل کشت است. پیاز زعفران دارای یک محافظ قهوه‌ای رنگ است که از پیاز محافظت می‌مند. گیاه زعفران دارای گلبرگ های بنفش هستند که در میان آنها 3 کلاله های قرمز رنگ وجود دارد که همان زعفران خوش عطری است که مورد استفاده قرار میگیرد. این کلاله ها حاوی چربی، املاح معدنی و موسیلاژ است. شاید برایتان سوال باشد که این عطر بینظیر زعفران به چه علت است؟ خوش عطری زعفران به خاطر وجود اسانس بی رنگ تروپن دار و يك تركيب اكسيژن دار و همراه با سينئول به نام سافرانال می باشد. رنگ زیبای زعفران به علت وجود کروسین در این گیاه است. زعفران دارای طبع گرم و خشک است که در اکثر غذاهای ایرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ادویه بینظیر در کنار خوش مزگی باعث زیبایی غذا نیز می‌شود. از هر 100 الی 200 هزار گیاه زعفرون، 5 کیلو گرم زعفران تر برداشت می‌شود که پس از خشک شده به 1 کیلوگرم می‌رسد!

کشت زعفران

کاشت زعفران به آب و هوای معتدل و دقت بالایی نیاز دارد. این گیاه ارزشمند در نقاطی از کشورمان که دارای تایستان های گرمی هستند، رشد خوبی دارد اما در شهری مانند همدان که دارای آب و هوای سرد است نیز قابل کاشت و برداشت است. کشت زعفران در تابستان های گرم و خشک باعث به خواب رفتن پیاز آن می‌شود و برگ های آن زرد می‌شود. فعالیت زعفران نیز از ماهای اردیبهشت تا آبان است. زمین دارای خاک شنی رسی با مقدار کمی آهک و PH 7 الی8 مناسب کشت زعفران است. پیاز زعفران به مدت 4 الی 7سال و در بعضی از مناطق تا 10 سال در خاک باقی می‌ماند و نیازی به کاشت مجدد آن در هرسال نیست. به علت خاصیت های زعفران، فروش زعفران در ایران بازار بسیار خوبی دارد و تعداد زیادی فروشگاه زعفران چه به صورت فیزیکی و چه اینترنتی وجود دارد.

راههای تشخیص زعفران اصل از تقلبی

به دلیل قیمت بالای این چاشنی گران بهاء لازم است در زمان خرید زعفران فاکتورهای مهمی توجه داشت تا بتوان زعفران اصل را از تقلبی تشخیص بدهید و محصولی مرغوب و باکیفیت خریداری نمائید. روش های متنوعی برای شناسایی زعفران اصل وجود دارد که در ادامه به معرفی بهترین روش ها می پردازیم.
متد های تشخیص زعفران اصل
ظاهر گیاه زعفران
گیاه زعفران شبیه به میخک است. در پایین گیاه، میله ی انتهایی آن دندانه دار و پهن است. توجه به رنگ زعفران هم یکی دیگر از راههای تشخیص زعفران اصل است، زعفران اصل دارای رنگ تندی است. 
طعم و مزه زعفران
از دیگر راههای تشخیص زعفران اصل توجه به مزه آن است، زعفران اصل کمی مزه تلخ دارد که این ویژگی به شما در تشخیص زعفران اصل کمک بزرگی می کند. 
تست کیفیت با جوش شیرین
از جوش شیرین نیز می توان در تشخیص زعفران اصل نیز استفاده نمائید. برای این کار مقداز جوش شیرین به همراه زعفران درون ظرفی با آب مخلوط نمائید. بعد از گذشت زمانی اگر رنگ آب زرد شد نشان از این است که زعفران اصل است و در صورت قرمز شدن رنگ آب مطمئن میشوید که زعفران تقلبی است. 
تشخیص زعفران اصل با آب سرد
مقداری از زعفران را در آب سرد ریخته، بعد از مدت زمانی رنگ آب تغییر خواهد کرد. اما به چه صورت زعفران تقلبی را تشخیص بدهیم. اگر کلاله های زعفرانی را که داخل آب قرار داده ایم را از آب خارج کنیم، رنگ آنها تغییر چندانی نکرده باشد می توان گفت این زعفران اصلی است. اما زعفران تقلبی رنگ خود را از دست میدهد و کلاله ها به رنگ سفید در میآید. 
زعفران اصل سرعت رنگ دهی کمتری دارد و اگر زعفران سریع رنگ پس داد، می توان مطمئن شد توسط مواد شیمیایی رنگ شده است. زعفران اصل در آب سرد رنگ زرد مایل به نارنجی پس میدهد ولی اگر رنگ آب به قرمز تند تغییر کرد نشانه خوبی نیست و از رنگ شیمیایی استفاده شده است. 

خواص زعفران

با خرید زعفران یک مثقالی ، خواص بینظیر زیر به ما می‌رسد:

آرامش بخش و شادی آور

مصرف زعفران در پیشگری و رهایی از افسردگی بسیار موثر است. در طب سنتی از زعفرون به عنوان یک شادی بخش یاد می‌شود و امروزه تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد که زعفرون یک داردی ضد افسردگی است. شما میتوانید بااستفاده از زعفران در غذا و یا نوشیدن یک فنجان چایی زعفران از این دارویی بینظیر استفاده کنید. این گیاه بینظیر در درمان بی خوابی و دردهای عصبی نیز موثر است.

 تقویت کننده حافظه

زعفرون باعث افزایش تمرکز و حواس می‌شود و در درمان و پیشگیری از  آلزایمر بسیار موثر است. مصرف زعفرون باعث بهبود عملکرد نورون های عصبی شده و باعث افزایش حافظه و جلوگیری از مرگ سلول های مغز می‌شود.

 جلوگیری کننده بیماری های قلبی

زعفرون از جمع شدن کلسترول در رگ ها جلوگیری می‌کند که به جلوگیری از بیماری های قلبی می‌انجامد.

کاهش دهنده فشار خون

دنیای امروز، دنیای کم تحرکی است. از طرفی مصرف مواد غذایی ناسالم همچون فست فود باعث بروز فشار خون در افراد می‌شود. اما نگران نباشید؛ شما با خرید زعفران و مصرف آن در غذاهای خود میتوانید از بروز فشار خون در افراد خانواده جلوگیری می‌کند.

تکسین درد

از قدیم ایام تا به امروز از زعفران برای تنظیم دوران قاعدگی زنان استفاده می‌شده است. از طرفی زعفرون کاهش دهنده خون‌ریزی قاعدگی و دردهای قاعدگی است. همچنین زعفرون برای آرام کردن دردهای شکمی که مربوط به غشای روده بزرگ است، هم برای زنان و هم مردان موثر است.

زایمان راحت

طبق تحقیقات جدید محققان ایرانی، مصرف زعفران در دوران بارداری موجب آن شدن زایمان می‌شود. مصرف زعفران در 3 ماه اول بارداری مجاز نمیباشد زیرا دوران تشکیل اندام هاست و زعفرون باعث افزایش هورمون پروستاگلاندین در رحم شده و اثرتحریکی مستقیم روی عضلات صاف رحم دارد. در نتیجه موجب سقط جنین می‌شود. اما مصرف متعادل آن پس از 3 ماه اول بارداری، باعث زایمان راحت می‌شود. مصرف صحیح زعفران باعث تولید پروستا گلاندین در رحم در زمان تولد نوزاد رمی‌شودو از سخت زائی جلوگیری می‌کند.

افزایش دید

چشم از اساسی ترین عضو های بدن است که توجه به سلامتی آن بسیار حیاتی است .باتوجه به تحقیقات دانشمندان، مصرف زعفران در تنظیم کارکرد سلول های بینایی موثر است. این گیاه فوق العاده بیماری های چشمی را دمان کرده و باعث احیای سلول های چشم می‌شود. همچنین برای رفع لکه های زرد رنگ چشم که در سالخوردگی بوجود می‌آید بسیار کاربردی است. مصرف زعفرون در غذا ها جدای از جلوگیری از بیماری های ژنتیکی چشمی، باعث افزایش دید نیز می‌شود.

تقویت سیستم ایمنی بدن

زعفران سرشار از ویتامین ث است که با تحریک و تقویت سیستم ایمنی بدن باعث ساخت گلبول سفید می‌شود. به این صورت از رشد بیماری و میکروب و ویروس در بدن جلوگیری می‌کند.

درمان بیماری های پوستی

زعفرون با تولید کلاژن در بدن باعث ترمیم زوتر زخم ها، رشد عضله ها ، ترمیم رگ ها و تولید بافت بدن می‌شود.

لاغری

اگرچه داشتن رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی مناسب برروی تناسب اندام موثر است اما با توجه به ازمایشات انجام شده روی موش ها، مصرف زعفران باعث کاهش چربی خون و چربی بدن شده و به لاغری بدن کمک میکند.

زعفران با کاهش جذب چربی و بهبود هضم غذا و کاهش میزان کالری قابل جذب  از غذا باعث سوزاندن گلوکوز و چربی موردنیاز برای تامین انرژی بدن می‌شود.

زیبایی صورت

اگر به دنبال درخشندگی و طراوت پوست صورتتان هستید، خرید زعفرون انتخاب خوبی برای شماست. همینطور مصرف زعفرون در غذا و چایی باعث رفع کک و مک صورت در دراز مدت می‌شود. مصرف زعفرون در ماهایی از بارداری که خطری برای جنین ندارد، موجب زیبایی فرزندتان می‌شود.

درمان بیماری آسم، درمان کم خونی، درمان عفونت ادراری، درمان نفخ شکم و معده درد از دیگر خاصیت های زعفرون است که به راحتی با مصرف چایی زعفران به آنها دست مییابید. درست است که هزینه خرید زعفران زیاد است اما ارزان تر از داروهای شیمیایی است و همینطور ضرر و زیانی برای بدن انسان ندارد. شما میتوانید با خرید اینترنتی زعفران از سایت های معتبر، از خواص فوق العاده زعفران ایرانی بهرمند شوید. هنگام خرید زعفران به اصالت و کیفیت آن توجه زیادی کنید.

کشت زعفران در ایران

مشهورترین شهر ایران در کشت زعفران، شهر مشهد است که سوغات معروف این شهر است اما زعفران شهرهای دیگری نیز مانند اصفهان، یزد، کرمان و شهرهای زیاد دیگری دارای کیفیت فوق العاده‌ای است که به کشورهای دیگری صادر می‌شود. زعفران در وزن های مختلفی به صورت مثقالی به فروش می‌رسد. محبوب ترین آنها زعفران یک مثقالی است که همه افراد توانایی خرید آن را دارند و همه خانه های ایرانی یافت می‌شود.

سخن آخر

زعفران دارای خواص بی‌نظیری است که خرید و فروش آن رونق زیادی هم درکشور عزیزمان و به سایرکشورهای جهان دارد. مصرف آن به سلامت بدن شما کمک زیادی می‌کند و آگاهی از خواص آن باعث مصرف صحیح آن در غذا و چایی می‌شود.

پشتیبانی
آخرین بازدید لحظاتی پیش
سلام دوست عزیز
شما میتوانید برای برقراری ارتباط و گرفتن راهنمایی از کارشناسان خبره ما در تلگرام به ما پیام دهید