10
آذر
خواص زعفران برای لاغری

خواص زعفران برای لاغری


زمان مطالعه : 4 دقیقه

یکی از موثرترین و بی خطرترین راه ها جهت کاهش وزن استفاده مستمر و درست زعفران است. گیاه زعفران در کنار خواص مفیدی که برای سلامتی دارد به شما در کاهش وزن و لاغری کم شایانی میکند. در این مقاله به معرفی زعفران و خواص آن برای لاغری و کاهش وزن می پردازیم. 

چگونه می توان با زعفران لاغر شد!

مهمترین ماده موجود در زعفران که باعث لاغری و کاهش وزن میشود، سروتونین است. هورمون سروتونین یا هورمون شادی با تاثیر گذاشتن بر ۴۰ میلیون از سلول های مغز هر شخص می تواند باعث ایجاد حس شادی و نشاط شود و مانع از تمایل شخص به پرخوری شود. 
بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته افرادی که چاق هستند میزان هورمون سروتونین در بدن آنها از میزان مجزا پایین تر است و برای ایجاد حس شادی و نشاط و تشرح هورمون شادی اقدام به خوردن خوراکی و غذاهای شیرین می کنند و در نتیجه باعث افزوده شدن وزن و چاقی میشود. زعفران به دو طریق مانع از افزایش وزن و لاغری میشود، در روش نخست با جلوگیری  از اشتهای کاذب و کنترل میل غذا خوردن سبب کاهش وزن میشود، همچنین با افزایش میزان هورمون سروتونین در بدن باعث افزایش شادی و نشاط در بدن میشود و شخص تمایل کمتری به خوردن غذا و شیرینی پیدا می کند.  
نکته جالب در این روش این است که می توان از طریق بوئیدن زعفران به مدت 20 دقیقه در روز میزان ترشح سروتونین در مغز را به مقدار قابل توجهی افزایش داد. پس در این مورد تنها مصرف زعفران به صورت خوراکی نیست و حتی از طریق استشمام زعفران از خواص آن برای لاغری بهره مند شوید. 

مطالعات علمی انجام شده از خواص زعفران جهت لاغری
صحبت های یکی از استاتید دانشکده طب سنتی در دانشگاه علوم پزشکی تهران در رابطه با لاغری با زعفران: 
در کنار انواع روش های لاغری همانند پرهیزهای غذایی و انجام فعالیت های ورزشی، با مصرف شربت زعفران و عسل و گلاب به مقدار کمی قبل از غذا به کنترل اشتها کمک فراوانی کنید. 
همچنین زعفران به جهت مهار آنزیم لیپاز پانکراس در بدن شخص، مانع از هضم چربی های موجود در مواد غذایی شده و در نهایت باعث میشود کالری کمتری جذب بدن هر شخص شده و از اضافه وزن جلوگیری شود. زعفران به جهت خواص آنتی اکسیدانی قدرتمند خود به عنوان سرکوب کننده‌ای بسیار قوی برای سیتوکین‌ های التهابی است و این ویژگی باعث تناسب اندام و کاهش وزن میشود. 
با توجه به مطالب بالا زعفران با کنترل اشتهای کاذب و ایجاد حس سیری سبب بالا رفتن میزان متابولیسم لیپید و گلوکز در بدن شده و در نهایت با افزایش سوخت و ساز در بدن باعث لاغری میشود. 

چگونگی مصرف زعفران برای لاغری

شربت زعفران با تخم شربتی (معجون لاغری)
مخلوط زعفران با تخم شربتی تاثیر بسیار فوق العاده ای بر بدن داشته و به صورت ویژه ای باعث کاهش وزن میشود. برای این امر ابتدا شربت زعفران را تهیه نموده و به آن مقداری تخم شربتی اضافه نمائید. تخم شربتی به جهت کنترل اشتهاء و پر کردن حجمی از معده به جهت آبکش بودن تا مدت زمانی طولانی شمارو سیر نگه خواهد داشت. 
برای شربت زعفران و تخم شربتی بهتر است از شیرین کننده های طبیعی مانند عسل و شیره استفاده کنید زیرا مصرف آن با شکر و قند از خواص لاغر کننده آن می کاهد بهتر است این نوشیدنی با گلاب و هل مخلوط شود. پس به طور کلی رعایت دو نکته به شما در لاغر شدن به وسیله شربت زعفران کمک خواهد: نخست اینکه در کنار آن از تخم شربتی استفاده شود و دوم اینکه به هیچ عنوان از شیرین کننده های مصنوعی همانند شکر و قند استفاده نشود. 
این نوشیدنی در کنار خواص فقط العاده خود برای لاغری از جمله نوشیدنی های مقوی است که در کنار کاهش وزن از ضعف و بی حالی شخص به دلیل لاغری جلوگیری می کند. 
 

(ccomment) دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی فولادایران

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ