7
مهر
خواص زعفران برای مردان

خواص زعفران برای مردان


زمان مطالعه : 4 دقیقه

در این مقاله به یکی دیگر از خواص بی نظیر زعفران و تاثیر آن بر مردان و اختلالات جنسی عادی و اختلالات جنسی ایجاد شده از مصرف داروهای نظیر فلوکستین و افسردگی می پردازیم. 

قیمت زعفران

دوست عزیز قبل از شروع مقاله خواص زعفران برای مردان یک نکته رو باید بدونید که شما میتونید با مراجعه به صفحه قیمت زعفران از قیمت زعفران امروز اطلاع پیدا کنید و یا اگر تمایل و قصد تهیه زعفران را دارید به صفحه خرید زعفران برید و خرید خود را انجام بدید.

خواص ویژه زعفران برای مردان

به طور کلی دو ویژگی کلی برای مردان از جهت خواص زعفران وجود دارد، در دسته اول خواص عمومی و دیگری خواص اختصاصی آن است. در مورد زعفران و خواص آن در طی مقالات قبلی مطالبی گفته شد در این مطلب به ویژگی زعفران و خواص آن به طور اختصاصی برای مردان به صورت علمی و تایید شده می پردازیم.
بررسی خواص عمومی زعفران برای مردان
زعفران به جهت غنی بودن از مواد آنتی اکسیدانی می تواند تاثیر ویژه ایی بر سلامت عمومی بدن و پیشگیری از بیماری های گوناگون داشته باشد. در کنار خواص درمانی زعفران ویژگی های همچون شادی آوری، ایجاد حس آرامش و ... اشاره نمود. 

لاغری و کاهش وزن

در طی آزمایش ها و مطالعات انجام شده نقش زعفران بر کنترل اشتها و لاغری ثابت شده است، اکثر داروهای لاغری براساس مواد مخدر ایجاد میشوند اما در ازای لاغری و کاهش وزن مشکلات عدیده ای را برای سلامتی شخص ایجاد می کند. اما مصرف زعفران یکی از راههای کاهش وزن است که عوارض جانبی دیگر داروها را نداشته و مشکلی برای سلامتی شما فراهم نخواهد آورد. 

کنترل و پیشگری از سرطان

به طور کلی یکی از اصلی‌ترین عوامل سرطان‌زا رادیکال‌های آزاد تولید شده در بدن می‌باشند. مهمترین عامل ایجاد سرطان در بدن رادیکال های آزاد است، به طور کلی رادیکال های آزاد به جهت مصرف غذاهای فراوری شده، کاهش تحرک و قرار گیری در معرض نورهای همچون اشعه فرابنفش در بدن ایجاد میشود. 
پس به جرات می توان گفت تولید رادیکال های آزاد که عامل اصلی سرطان در بدن است همیشگی و مداوم است. اما بدن انسان نیز راهکارهای دفاعی خود را داشته جهت مقابله با این عوامل راهکارهای دفاعی در نظر گرفته است، از مهمترین راهکارهای بدن می توان به ایجاد مواد آنتی اکسیدانی در بدن اشاره نمود. 
دو روش برای ایجاد آنتی اکسیدان در بدن وجود دارد در روش نخست این کار توسط خود بدن انجام میشود و در روش دیگر از طریق مواد غذایی که مصرف می کنیم وارد بدن میشود. مواد غذایی بسیار وجود دارد که غنی از آنتی اکسیدان است و نقش ویژه ای در پیشگیری از سرطان و به ویژه سرطان های همچون مغز استخوان، سینه دهانه رحم، ریه و ... دارد. 
در نتیجه به جهت تولید مداوم و همیشگی رادیکالهای آزاد در بدن که عامل اساسی سرطان در بدن است، تولید آنتی اکسیدان در بدن است. آنتی اکسیدان های موجود در زعفران از شما در برابر انواع سرطان محافظت می کند.   

سلامت قلب و زعفران

سکته قلبی یکی از مهمترین و اساسی ترین مواردی است که سلامت قلب را به جهت رسوب چربی های مضر در عروق خونی خود قلب تهدید می کند، به جهت رسوب چربی در شریان های منتهی به قلب اکسیژن رسانی به بافت های قلب کاهش یافته و در نتیجه باعث ایجاد سکته قلبی به دلیل هایپواکسی می شود. 
رادیکال های آزاد علاوه بر اینکه عامل سرطان در بدن هستند یکی از مهترین دلایل ایجاد رسوب چربی های بد در عروق خونی است، با توجه به مطالب بالا اصلی ترین و موثرترین راهکار مبارزه با رادیکال های آزاد مواد آنتی اکسیدانی است. 
نکته: زعفران به جهت ویژگی لاغر کنندگی خود، پیشگیری از سرطان و جلوگیری از سکته های قلبی به دلیل غنی بودن از آنتی اکسیدان باعث بهبود شرایط عمومی اشخاص به صورت ویژه ایی میشود. 

خواص ویژه زعفران برای مردان

در ابتدای این گفتار به خواص عمومی زعفران برای پرداختیم در ادامه به خواص اختصاصی زعفران برای مردان می پردازیم. 

مصرف داروها و کاهش میل جنسی 

در دنیای امروز مصرف داروهای ضد افسردگی مانند فلوکستین از مهمترین مشکلات جهت اختلالات جنسی در بین زنان و مردان است. فلوکستین باعث کنترل افسردگی ماژور می شود اما در کنار این مزیت عوارض جانبی نیز دارد که ممکن است برای شخص ناخوشایند باشد. 
یکی از مهمترین عوارض این دارو اختلالات جنسی میباشد، این دارو با مهار باز جذب سروتونین در پایانه های عصبی باعث کنترل افسردگی میشود. این ویژگی با حفظ سروتونین در پایانه های عصبی، باعث ایجاد حس شادی و نشاط در شخص می شود که باعث کنترل افسردگی ماژور در شخص میشود. در طی یک بررسی معتبر  بر روی اشخاصی که برای درمان افسرودگی ماژور دچار اختلال جنسی در اثر مصرف دارو میشده اند، مصرف 30 میلی گرم روزانه زعفران اثرات فوق العاده بر عملکرد جنسی آن شخص داشته باشد.  

زعفران و درمان ناباروری آقایان

اختلال در اسپرم مردان یکی از مهمترین عوامل ناباروری در مردان است، برای درمان این مورد بهبود کیفیت و تعداد اسپرم آقایان از اصلی ترین روش های درمان ناباروری در آقایان است. 
در طی تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده مشخص شده که زعفران بر روی کیفیت ظاهری و تحرک اسپرم آقایان تاثیر مثبت دارد اما تاثیری بر تعداد اسپرم آقایون نمی گذارد. زعفران با تاثیر گذاری مثبت بر کیفیت اسپرم تاثیر قابل توجهی بر در درمان ناباروری آقایان می گذارد. مصرف 50 میلی گرم زعفران 3 بار در هفته در شیر در مدت زمان 3 ماه تاثیر قابل توجهی بر میزان باروری جنسی آقایون داشته است. البته عوامل متعددی همانند سن شخص، مصرف سیگار و دخانیات، الکل و ... بر میزان اثر بخشی زعفران بر روی درمان ناباروری آقای تاثیر مستقیم دارد. 

زعفران در درمان اختلالات نعوظ

از شایع ترین اختلالات در مردان اختلای در نعوظ است که تاثیر ویژه بر باروری و کیفیت زندگی آنها می گذارد. این بیماری در کشور ما به جهت باید و نبایدهای فرهنگی پنهان شده و درمان نمیشود و فرد به مرور زمان دچار مشکلات روحی متعددی می شود. 
مصرف زعفران با افزایش گردش خون و تاثیر مثبت بر بافت های اندام تناسلی باعث بهبود نعوظ در اقایان شده و در درمان این اختلال می تواند به طور ویژه ایی تاثیر گذار باشد.
نکته: مواردی که در بالا گفته شد گوشه کوچکی از خواص زعفران برای آقایان است و بسیاری از خواص آن کشف نشده است. 

نتیجه 
بر اساس تحقیقات انجام شده بر خواص زعفران بر روی آقایان و به طور اختصاصی در اختلالات و بیماری های جنسی مصرف روزانه 30 میلی گرم زعفران در روز برای مدت یک ماه می تواند تاثیر قابل توجهی داشته باشد. 
نکته قابل توجه برای مصرف زعفران میبایست به آن توجه داشت، مصرف بیش از انداره زعفران برای سلامتی شخص مضر است و سبب ایجاد مسمومیت در شخص می شود، بر همین اساس مصرف متعادل زعفران علاوه بر تقویت قوای بدنی باعث درمان بیماری های گوناگونی میشود. 

(ccomment) دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی
آخرین بازدید لحظاتی پیش
سلام دوست عزیز
شما میتوانید برای برقراری ارتباط و گرفتن راهنمایی از کارشناسان خبره ما در تلگرام به ما پیام دهید