25
مرداد
خواص زعفران برای مردان

خواص زعفران برای مردان


زمان مطالعه : 4 دقیقه

در این مقاله به یکی دیگر از خواص بی نظیر زعفران و تاثیر آن بر مردان و اختلالات جنسی عادی و اختلالات جنسی ایجاد شده از مصرف داروهای نظیر فلوکستین و افسردگی می پردازیم. 

خواص ویژه زعفران برای مردان

به طور کلی دو ویژگی کلی برای مردان از جهت خواص زعفران وجود دارد، در دسته اول خواص عمومی و دیگری خواص اختصاصی آن است. در مورد زعفران و خواص آن در طی مقالات قبلی مطالبی گفته شد در این مطلب به ویژگی زعفران و خواص آن به طور اختصاصی برای مردان به صورت علمی و تایید شده می پردازیم.
بررسی خواص عمومی زعفران برای مردان
زعفران به جهت غنی بودن از مواد آنتی اکسیدانی می تواند تاثیر ویژه ایی بر سلامت عمومی بدن و پیشگیری از بیماری های گوناگون داشته باشد. در کنار خواص درمانی زعفران ویژگی های همچون شادی آوری، ایجاد حس آرامش و ... اشاره نمود. 

لاغری و کاهش وزن

در طی آزمایش ها و مطالعات انجام شده نقش زعفران بر کنترل اشتها و لاغری ثابت شده است، اکثر داروهای لاغری براساس مواد مخدر ایجاد میشوند اما در ازای لاغری و کاهش وزن مشکلات عدیده ای را برای سلامتی شخص ایجاد می کند. اما مصرف زعفران یکی از راههای کاهش وزن است که عوارض جانبی دیگر داروها را نداشته و مشکلی برای سلامتی شما فراهم نخواهد آورد. 

کنترل و پیشگری از سرطان

به طور کلی یکی از اصلی‌ترین عوامل سرطان‌زا رادیکال‌های آزاد تولید شده در بدن می‌باشند. مهمترین عامل ایجاد سرطان در بدن رادیکال های آزاد است، به طور کلی رادیکال های آزاد به جهت مصرف غذاهای فراوری شده، کاهش تحرک و قرار گیری در معرض نورهای همچون اشعه فرابنفش در بدن ایجاد میشود. 
پس به جرات می توان گفت تولید رادیکال های آزاد که عامل اصلی سرطان در بدن است همیشگی و مداوم است. اما بدن انسان نیز راهکارهای دفاعی خود را داشته جهت مقابله با این عوامل راهکارهای دفاعی در نظر گرفته است، از مهمترین راهکارهای بدن می توان به ایجاد مواد آنتی اکسیدانی در بدن اشاره نمود. 
دو روش برای ایجاد آنتی اکسیدان در بدن وجود دارد در روش نخست این کار توسط خود بدن انجام میشود و در روش دیگر از طریق مواد غذایی که مصرف می کنیم وارد بدن میشود. مواد غذایی بسیار وجود دارد که غنی از آنتی اکسیدان است و نقش ویژه ای در پیشگیری از سرطان و به ویژه سرطان های همچون مغز استخوان، سینه دهانه رحم، ریه و ... دارد. 
در نتیجه به جهت تولید مداوم و همیشگی رادیکالهای آزاد در بدن که عامل اساسی سرطان در بدن است، تولید آنتی اکسیدان در بدن است. آنتی اکسیدان های موجود در زعفران از شما در برابر انواع سرطان محافظت می کند.   

سلامت قلب و زعفران

سکته قلبی یکی از مهمترین و اساسی ترین مواردی است که سلامت قلب را به جهت رسوب چربی های مضر در عروق خونی خود قلب تهدید می کند، به جهت رسوب چربی در شریان های منتهی به قلب اکسیژن رسانی به بافت های قلب کاهش یافته و در نتیجه باعث ایجاد سکته قلبی به دلیل هایپواکسی می شود. 
رادیکال های آزاد علاوه بر اینکه عامل سرطان در بدن هستند یکی از مهترین دلایل ایجاد رسوب چربی های بد در عروق خونی است، با توجه به مطالب بالا اصلی ترین و موثرترین راهکار مبارزه با رادیکال های آزاد مواد آنتی اکسیدانی است. 
نکته: زعفران به جهت ویژگی لاغر کنندگی خود، پیشگیری از سرطان و جلوگیری از سکته های قلبی به دلیل غنی بودن از آنتی اکسیدان باعث بهبود شرایط عمومی اشخاص به صورت ویژه ایی میشود. 
 

(ccomment) دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی فولادایران

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ