دسته بندی و محصولات

هل سبز نیم مثقال پاکتی آویز

هل سبز نیم مثقال پاکتی آویز

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

47,000 ریال

هل سبز نیم مثقال پاکت گلاسه

هل سبز نیم مثقال پاکت گلاسه

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

45,000 ریال

هل سبز 4 گرم گوهر

هل سبز 4 گرم گوهر

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

109,000 ریال

هل سبز 1مثقال پاکت گلاسه

هل سبز 1مثقال پاکت گلاسه

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

85,000 ریال

هل سبز یک مثقال پاکتی آویز

هل سبز یک مثقال پاکتی آویز

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

88,000 ریال

هل سبز 5 گرم صدف

هل سبز 5 گرم صدف

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

148,000 ریال

هل سبز 8 گرم گوهر

هل سبز 8 گرم گوهر

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

169,000 ریال

هل سبز 2 مثقال پاکتی آویز

هل سبز 2 مثقال پاکتی آویز

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

159,000 ریال

هل سبز 2 مثقال پاکت گلاسه

هل سبز 2 مثقال پاکت گلاسه

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

157,000 ریال

هل سبز 10گرم آذین

هل سبز 10گرم آذین

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

199,000 ریال

هل سبز 10گرم گوهر

هل سبز 10گرم گوهر

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

199,000 ریال

هل سبز 18گرم صدف

هل سبز 18گرم صدف

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

368,000 ریال

هل سبز 4 مثقال پاکتی آویز

هل سبز 4 مثقال پاکتی آویز

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

289,000 ریال

هل سبز 4 مثقال پاکت گلاسه

هل سبز 4 مثقال پاکت گلاسه

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

289,000 ریال

هل سبز 25گرم آذین

هل سبز 25گرم آذین

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

420,000 ریال

هل سبز 32 گرم گوهر

هل سبز 32 گرم گوهر

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت :

595,000 ریال

خرید هل سبز درجه یک ⭐️(هل اکبر بنفش)

خرید هل

خرید هل به عنوان سومین ادویه خوشبو در جهان در سال های اخیر به دلیل خواص و کاربردهای گوناگون آن هم در کاربردهای خوراکی و هم در مصارف دارویی بیش از گذشته شده است. استفاده از هل هم در پخت انواع غذاها و هم در انواع شیرینی، سبب طعم و عطر مطبوع شگفت انگیزی می شود. خواستگاه هل در کشورهای است که در نزدیکی خط استوا هستند، نظیر هند، سریلانکا، اندونزی و ...، هل در ایران از کشورهای نظیر گواتمالا، اندونزی و هند تامین میشود، هل هندی بهترین هل موجود در دنیا میباشد.

روش های تشخیص هل مرغوب 

هل در رتبه بندی ادویه های جهان از نظر قیمت و عطر و بو در رتبه سوم بعد از زعفران و وانیل قرار میگیرد. از هل در انواع شیرینی، دسر، غذا، دمنوش و ... استفاده می شود. اضافه کردن هل مرغوب و با کیفیت به عنوان چاشنی سبب خواهد شد مزه و طعمی متمایز داشته باشد، بر همین اساس به راههای تشخیص هل مرغوب و باکیفیت می پردازیم. 
در روش نخست تشخیص کیفیت هل بر اساس ظاهر بیرون آن است و روش دیگر بر اساس ویژگی داخلی دانه های هل میباشد.
1-    تشخیص هل مرغوب بر اساس ظاهر 
در نگاه نخست اولین فاکتوری که توجه هر خریداری را به خود جلب می کند توجه به رنگ دانه های هل است. هل با کیفیت و مرغوب به رنگ سبز پررنگ است. دومین موضوع توجه به ابعاد و اندازه دانه های هل است هل های درجه یک اصولاً درشت و یک اندازه هستند، فاکتور بعدی توجه به عطر و بوی دانه هل است، هل مرغوب دارای عطر و بوی خوب و تندی هستند. 
2-    تشخیص هل درجه یک از طریق ویژگی های داخلی
هر چه اندازه دانه هل بزرگ تر باشد به همان میزان تعداد بذرهای خوشبو داخلی بزرگتر و دارای تعداد بیشتری است. فاکتور بعدی تست کیفیت هل در خانه است. دانه هل را بر روی سطح صاف قرار دهید و توسط یک چاقو به گونه ایی که به دانه هل آسیب وارد نشود هل را باز کنید، رنگ بذرهای داخلی هل مرغوب به رنگ قهوه ای تیره و سیاه می باشد در غیر این صورت هل دارای کیفیت پایین است و بهتر است مصرف نشود. 
    هل مرغوب به طور کلی دارای ویژگی های:
-    دانه های سبز رنگ 
-    دانه های درشت و یک اندازه
-    فاقد هر گونه آسیب و شکاف غلاف
-    عطر و بوی تند و خوشایند 

قیمت هل

قیمت هل بسته به اندازه و درشتی آن مشخص می شود، هر چه دانه هل درشتتر باشد، به همان مقدار قیمت آن نیز بالاتر میرود، دانه های رسیده تر قیمت بیشتری دارد. بهترین نوع دانه هل، هل سبز اعلا می باشد. در زمان خرید هل باید توجه داشت که سبزتر و درشت تر هستند از کیفیت بیشتری برخوردار هستند، دانه های زرد رنگ در مقایسه با دانه های سبز رنگ دارای قیمت کمتری هستند، پس به طور کلی می توان گفت زمانی که دانه های هل دارای رنگ سبز پر رنگ هستند بهترین زمان برای خرید آن به حساب می آید. 
باز بودن پوست دانه های هل از کیفیت آن کم می کند و باعث میشود در بازار با قیمت کمتری به فروش برسد. دانه های هل به جهت اینکه از خارج کشور وارد ایران می شوند قیمت آن به صورت مستقیم به قیمت دلار بستگی دارد، برهمین اساس ممکن است قیمت آن به صورت روزانه تغییر کند. 
علاوه بر هزینه های قبلی، هزینه حمل و نقل این محصول از کشور هندوستان نیز بر آن تاثیر گذار است. علاوه بر فاکتورهای قبلی مقدار برداشت هل و فصل برداشت آن به طور مستقیم بر قیمت نهایی آن متاثر است. 

فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت هل

-    قیمت هل براساس اندازه آن مشخص میشود، هرچه دانه درشت تر باشد به همان میزان قیمت هل نیز افزایش میابد. بهترین نوع هل را با نام هل اعلا می شناسند. هل باکیفیت دارای دانه درشت هستند هرچه دانه بزرگتر و باشد ارزش آن بیشتر است. 
-    دانه های هل با کیفیت و اعلاء به رنگ سبز هستند، دانه های زرد رنگ دارای قیمت کمتری میباشند. 
-    دانه های هل که به صورت غلاف باز هستند عطر و بوی کمتری دارند در نتیجه قیمت کمتری دارند.
-    هل به دلیل اینکه یک کالای وارداتی است و قیمت آن به طور کامل متاثر از قیمت ارز می باشد با نوسانات ارزش ارز دچار تغییر میشود. 
-    هزینه حمل و نقل هل از کشورهای مختلف تا ایران نیز یکی دیگر از فاکتورهای است که مستقیما بر قیمت نهایی هل تاثیر می گذارد. 
-    فصل برداشت و مقدار هل برداشتی بر قیمت آن نیز تاثیر مستقیم دارد.

عوامل موثر بر کیفیت هل

اگر هل از غلاف باز شود, عطر و بو و کیفیت آن کاسته میشود. هل های سبز رنگ دارای کیفیت بالاتر و در نتیجه عطر و بوی قوی تری هستند. 

خرید و قیمت هل 

در زمان خرید هل لازم است به ظاهر آن توجه داشت، چه از نظر سلامت پوسته و غلاف دانه هل و چه از نظر رنگ آن، پوسته های هلی که بر آن نقاط سیاهی دیده می شود جهت خرید چندان مناسب نمیباشند. به طور کلی دانه های که از نظر ظاهر دارای آسیب های همچون خوردگی و زدگی هستند جزء هل های درجه یک شناخته نمی شوند. 
-    با توجه به مطالب بالا پوسته هل از نظر ظاهری میبایست سالم و سبز باشد. 
هل های با کیفیت دارای عطر و بوی بی نظیری هستند که در زمان خرید هل نظیر حتما میبایست به آن توجه داشت. 
در فروشگاه اینترنتی زعفران و هل مرینوس، انواع هل با بسته بندی های متنوع قابل سفارش است. 
فروش هل 
فروشگاه اینترنتی مرینوس فروشنده و عرضه کننده انواع هل درجه یک و باکیفیت است که در بسته بندی های متنوعی تولید و روانه بازار مصرف میشود. 

بسته بندی هل

بسته بندی هل میبایست به گونه ایی باشد که دانه های هل داخل آن در معرض تابش نور مستقیم نباشد. تابش نور مستقیم خورشید سبب کاهش عطر و بوی هل میشود، همچنین تابش نور خورشید سبب تغییر رنگ هل می شود.  بسته بندی میبایست به گونه ایی باشد که داخل آن یک لایه پلاستیک موجود باشد از نفوذ رطوبت به داخل بسته بندی جلوگیری شود. 

کاربردهای مختلف هل 

با افزودن هل به قهوه و چای طعم خوشایندی به این نوشدنی‌ها اضافه می‌شود.
اضافه شدن هل به هر غذا و نوشیدنی سبب خوش عطر و طعم شدن آن میشود، به طور کلی هل در کنار کاربردهای خوراکی دارای کاربردهای درمانی شگفت انگیزی نیز میباشد. 

معرفی گیاه هل

گیاه هل میوه ای کوچک با اندازه بند انگشت با دانه های خوشبو و پوستی تیره است. هل از گونه زنجبیلی هاست و دارای انواع هل سبز، هل سفید و هل سیاه که نوع سبز رنگ آن دارای عطر و طعم تندتری است. 
هل سبز با توجه به بررسی های انجام شده، مشخص شده که خاستگاه آن جنوب شرق آسیا میباشد. در طب سنتی به استفاده از آن سفارش بسیاری شده و از آن برای درمان بیماری های گوناگون استفاده میشود. با توجه به متون قدیمی هل حداقل از 4000 سال پیش استفاده میشده است، به همین دلیل یکی از قدیمی ترین چاشنی های جهان میباشد. هل یک از انواع دانه های خوشبو ایست که نه در ایران بلکه در سرتاسر دنیا هم به جهت خاصیت خوراکی و هم دارویی طرفداران زیادی دارد. 
از دانه گیاه هل بجزء در مصارف خوراکی و درمانی برای خوشبو کردن انواع چایی، دمنوش غذاها و شیرینی و دسر همچنین برای خوشبو نمودن دهان استفاده میشود. 
اگر تا به حال دمنوش چایی و هل را نوشیده باشید، با عطر بینظیر هل آشنا شده‌اید. هل گیاهی است که بجز معطر کردن غذا یا دمنوش دارای خواص درمانی زیادی است. ادویه هل از قدیمی ترین ادویه جات از خانواده زنجبیل ها بوده و در مصر به عنوان یک دارو برای درمان بیماری های زیادی استفاده می‌شده است.

هل چیست؟

لقب ملکه ادویه ها به هل داده شده و رتبه سوم ادویه جات گران بها را نیز به خود اختصاص داده است. گیاه هل دارای طبع گرم و خشک بوده و به صورت وحشی و پرورشی در مناطق کوهستانی رشد می‌کند.
این گیاه پر خاصیت در کشورهایی مانند هند، چین، بوتان، ویتنام، مالزی، کره و ژاپن کشت می‌شود. معروف ترین آنها که 80 درصد از بازار هل را به خود اختصاص داده، کشور هند است.
هل از گیاهان طبی بشمار رفته و در درمان بیماری های زیادی موثر است که در ادامه به آنها می‌پردازیم.
کشت هل
بهترین فصل برای کشت هل اواخر تابستان و پاییز است. زمین کشت هل بایستی دارای شیب ملایم بوده و آبیاری آن به موقع و به اندازه انجام شود.
برای اینکه بتوان پوسته هل را از دانه ها جدا کنیم بایستی دانه های هل را در آب بریزیم و با فشار کمی پوسته هل را از آن جدا کنیم. بعد از جدا کردن دانه ها از پوسته، به مدت 2 روز بذر ها را در پارچه مرطوب می‌پیچیم تا جوانه بزند. حال بذر قابل کشت آماده است.

انواع هل

•    هل سیاه
•    هل سفید
•    هل سبز

هل سبز به علت خوش عطری بیشتر، محبوب‌تر و مشهور‌تر است.

چای هل
دمنوش و چای هل علاوه بر اینکه دارای عطر و طعم خوشمزه ایست دارای خواص دارویی زیادی نیز میباشد. 

خواص هل

بپردازیم به خواص درمانی این گیاه که باعث محبوبیت بیشتر آن شده است:

درمان اختلالات ادراری
مصرف دمنوش هل، به درمان و بهبود بیماری ها و عفونت دستگاه اداری مانند نفریت، التهاب مثانه و سوزاک کمک زیادی می کند. علاوه بر این هل باعث تقویت کلیه می شود و در درمان شب اداری کودکان بسیار کاربردی است. 
هل و سلامت قلب
هل به علت دارای فیبر بودن به کاهش کلسترول و فشار خون کمک زیادی کرده و باعث کنترل ضربان قلب می‌شود. 
هل و افسردگی
گیاه هل و روغن آن در درمان های آروماتراپی استفاده شده و یک داروی ضد افسردگی قوی است. عطر خوش این گیاه در ایجاد آرامش نیز موثر بوده و در مراقبه ها نیز استفاده می‌شود.
هل و سیستم گوارش
استفاده از هل در غذا بجز خوش عطر کردن آن، به هضم غذا نیز کمک می‌کند. گیاه هل خاصیت ضد التهابی داشته و یک آنتی اکسیدان قوی بشمار می‌رود. مصرف هل در غذا باعث جلوگیری از ریفلاکس معده، اسهال و سوزش سر دل می‌شود. هل یکی از گیاهان دارویی پر خاصیت برای حفظ سلامتی شماست.
هل و درمان سرطان
اگر به دنبال یک داروی گیاهی در درمان سرطان هستید بهترین آنها هل است. هل در درمان و پیشگیری و کنترل سلول های سرطانی موثر بوده و در کاهش التهابات کلیه نیز اثرگزار است.
هل و محافظت از دندان 
سالیان سال از هل برای رفع مشکلات دندان در هند و چین استفاده می‌شد. دانشمندان پس از تولید آنتی بیوتیک ها و بررسی عوارض آن متوجه شدند که آنتی بیوتیک ها باعث از بین رفتن باکتری های کاربردی روده می‌شود. در حالی که هل هیچ گونه عوارضی نداشته و باکتری های عفونی را نیز کنترل می‌کند.
هل و درمان آسم
هل یک داری ضد اسم قوی است. مطالعات دانشمندان نشان می‌دهد که مصرف عصاره های خام هل در باز کردن لوله‌های بادکنکی هل موثر بوده و باعث درمان آسم می‌شود.
هل و گردش خون
مطالعات انجام شده در دانشگاه نیوته در منگالور هند نشان می‌دهد که مصرف هل باعث بهبود گردش خون در بدن می‌شود. هل با رفع استرس افراد به بهبود گردش خون در بدن کمک زیادی می‌کند.
هل و تقویت قوای جنسی
در طب سنتی از گیاه هل برای رفع ناتوانی های جنسی و انزال زودرس استفاده می‌شود.
هل و سکسکه
از آزار دهنده ترین اتفاقات، سکسکه است که هل یک درمان کننده سریع برای آن است. شما می‌توانید چند دانه از گیاه هل را در آب جوش دم کرده و از آن بنوشید. این دمنوش در رفع سکسکه بسایر موثر است.
هل و رفع درد
در طب سنتی هند از هل برای درمان درد عضلات و مفصل ها استفاده می‌شود. انقباض ناگهانی عضلات باعث اسپاسم و درد در بدن می‌شود. تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد که هل یک داروی موثر در درمان درد عضلات است. امروزه داروهای شیمیایی زیادی نیز بر پایه هل تولید می‌شود.
هل یک گیاه خوش عطر با خواص زیادی است که مصرف زیادی در غذا ها و چایی های ایرانی دارد. هل مرغوب و با کیفیت را بایستی از تولید کننده های با سابقه آن خریداری کنید تا از خاصیت بخشی این گیاه مطمعن باشید. حفاظت از سلامتی شما تنها وظیقه شماست. با مصرف مواد مرغوب و پر خاصیت غذایی، در انجام این وظیفه ارزشمند کوشا باشید.

پشتیبانی
آخرین بازدید لحظاتی پیش
سلام دوست عزیز
شما میتوانید برای برقراری ارتباط و گرفتن راهنمایی از کارشناسان خبره ما در تلگرام به ما پیام دهید